WYSZUKIWANIE ZAAWANSOWANE

Włączone filtry:
  Dostępność
  Producent
  Płeć
  Rodzaj mechanizmu
  Pasek
  Bransoleta
  Szkło
  Koperta
  Szerokość koperty
  Tarcza
  Datownik
  Sekundnik
  Indeksy
  Kamienie szlachetne
  Wodoszczelność
  Chronograf (stoper wskazówkowy)
  Tachymetr (funkcja obliczająca średnią prędkość na dystansie 1 km)

  Informacja

  RADO Jest 210 produktów.

  Pokazuje 1 - 18 z 210 elementów zaktualizowanych dnia 30/04/2020

  RADO

  „Jeśli możemy sobie coś wyobrazić, to możemy to również stworzyć”, tak brzmi filozofia marki Rado, która ciągle dla wielu manufaktur jest niedościgniona.

  Historia marki Rado sięga 1917 roku, gdzie w miejscowości Lengnau trzech braci Fritz, Ernst i Werner założyło fabrykę zegarków Schlup & Co. Początkowo firma mieściła się w domu rodzinnym założ...

  „Jeśli możemy sobie coś wyobrazić, to możemy to również stworzyć”, tak brzmi filozofia marki Rado, która ciągle dla wielu manufaktur jest niedościgniona.

  Historia marki Rado sięga 1917 roku, gdzie w miejscowości Lengnau trzech braci Fritz, Ernst i Werner założyło fabrykę zegarków Schlup & Co. Początkowo firma mieściła się w domu rodzinnym założycieli, a przed końcem II wojny światowej była szanowana wśród największych producentów mechanizmów zegarowych na świecie. W latach 50 firma zaczęła sprzedawać zegarki od nazwą Rado. W 40rocznicę powstania fabryki wypuszczono na rynek kultową linię Golden Horse. Rok 1958 okazał się być dla założycieli przełomowym, gdyż to właśnie wtedy wypuszczono na rynek jeden z pierwszych modeli Rado, reklamowanych jako wodoszczelny. Przed końcem dekady Rado stało się międzynarodową marką obecną w 61 krajach. Kolejny duży sukces odnotowano w roku 1962, kiedy to na rynek został wypuszczony zegarek RadoDiaStar 1, który jako pierwszy na świecie był odporny na zarysowania. Kolejne lata to kolejne sukcesy marki, m.in. wprowadzenie na rynek zegarmistrzowski; odpornej na zarysowanie ceramiki high-tech w bransolecie, innowacyjnej konstrukcji koperty całkowicie pokrytej metalizowanym szkłem szafirowym (Rado Dia 67), cermetu, czyli ceramiki na bazie tytanu połączonej z metalem. Początek nowego tysiąclecia marka również uczciła innowacyjnym modelem eSenza, który był pierwszym zegarkiem bez koronki. W kolejnych latach twórcy nie zwalniali tempa pracy i już w 2002 roku znów zadziwili świat zegarmistrzowski wypuszczając model jakiego do tej pory nie było. Rado V10K, który wykonany został z zaawansowanego materiału diamentowego, równie twardego (10 000 w skali Vickersa) i wytrzymałego jak naturalny diament. Koniec dekady to moment pojawienia się na rynku kultowej kolekcji r5.5 czyli minimalistycznych arcydzieł tworzonych przez brytyjskiego projektanta Jaspera Morrisona. Rado do dzisiaj nie ustępuje innym manufakturom ciągle udoskonalając swoje czasomierze i ciągle wprowadzając nowe rozwiązania.

  Marka rado ma w swoim portfolio wielu ambasadorów m.in.: Hrithik Roshan (uwielbiana gwiazda Bollywoodu), Lisa Ray (modelka i aktorka), Yulia Peresild (gwiazda rosyjskiego kina i teatru).

  Zegary Rado to oficjalne czasomierze podczas 12 turniejów tenisowych na całym świecie. Wśród ambasadorów są również tenisiści: Ashleigh Barty, Ugo Humbert, Jay Clarke. Wymienieni ambasadorzy należą do stworzonego w 2015 roku programu RADO YOUNGSTARS, który ma na celu wspieranie młodych utalentowanych tenisistów.

  Kolejny program o nazwie Rado Star Prize jest ukierunkowany na młodych obiecujących projektantów. Konkursy w ramach programu organizowane są w: Hiszpani, UK, Meksyku, USA, Włoszech, Francji, Austrii, Szwajcarii, Taiwanie, Hong Kongu oraz Kanadzie.

   

  Więcej