Błonie Smok Wawelski - Zarezerwuj swój nr Smoka 1 z 200 szt.

Błonie Smok Wawelski - Zarezerwuj swój nr Smoka 1 z 200 szt.

Wskrzeszenie Legendy

Polska marka Błonie, mocno zakorzeniona w rodzimych tradycjach zegarmistrzowskich, z dumą kontynuuje swoje dziedzictwo. W 2014 roku zegarki Błonie po wielu latach nieobecności, szturmem powróciły na rynek, wnosząc nową energię do świata zegarków. Obecnie, w 2024 roku, marka zaprezentowała wyjątkowy model – Zodiak Mechaniczny Smok Wawelski, będący hołdem dla polskiej kultury i literatury.

Zegarek z Bajki: Zodiak Smok Wawelski

Model Zodiak Smok Wawelski to unikalne połączenie klasyki zegarmistrzostwa z lat 60. ubiegłego wieku oraz popularnej bajki „Porwanie Baltazara Gąbki” autorstwa Stanisława Pagaczewskiego. Inspiracja tą opowieścią nie jest przypadkowa, bowiem zegarek Błonie pojawia się bezpośrednio w książce i był noszony przez postacie z tej bajki. Jest to szczególne wyróżnienie dla marki, podkreślające jej związek z polską literaturą i kulturą.

Limitowana Edycja z Certyfikatem Autentyczności

Model Zodiak Smok Wawelski jest limitowany do zaledwie 200 egzemplarzy, co czyni go prawdziwą gratką dla kolekcjonerów. Każdy zegarek posiada unikalny numer wygrawerowany na deklu oraz certyfikat potwierdzający autentyczność produktu. Ta ekskluzywna edycja to hołd dla polskiego dziedzictwa zegarmistrzowskiego i literackiego. Każdy model zapakowany jest w specjalne, dedykowane pudełko.

Niezwykła Konstrukcja i Detale

Zegarek Błonie Zodiak Smok Wawelski wyróżnia się starannie przemyślaną konstrukcją i detalami nawiązującymi do bajki „Porwanie Baltazara Gąbki”. Koperta została wykonana ze szczotkowanej stali szlachetnej 316L i kryje w sobie zieloną, emaliowaną tarczę, na której umieszczono cztery indeksy arabskie oraz wskazówki pokryte masą fluorescencyjną. Ta wyjątkowa tarcza chroniona jest przez najtwardsze, wypukłe szkło szafirowe. Sercem zegarka jest szwajcarski mechanizm Sellita SW210 z ręcznym naciągiem oraz rezerwą chodu wynoszącą 42 godziny.

Smocze Akcenty

W modelu Zodiak Smok Wawelski nie brakuje odniesień do kultowej bajki. Na tarczy na godzinie 6 oraz na mechanizmie znajduje się wizerunek smoka, natomiast na wewnętrznej stronie paska i na werku można zobaczyć postać Don Pedro, czyli słynnego Szpiega z Krainy Deszczowców. Pasek typu Quick Change został uszyty z miękkiej skóry cielęcej z fakturą przypominającą umaszczenie smoka, klamra natomiast ozdobiona jest wygrawerowanym rubasznym śmiechem Smoka Wawelskiego „Buahaha”. Charakterystyczny kaszkiet Smoka zdobi koronkę zegarka, co dodaje mu unikalnego charakteru.

Dostępność i Więcej Informacji

Limitowany model Błonie Zodiak Smok Wawelski wkrótce będzie dostępny w sklepie www.zegaris.pl. A już dziś w salonach Zegaris oraz na www.zegaris.pl możesz zarezerwować swój indywidualny numer tego wyjątkowego zegarka, zanim trafi on do sprzedaży!

Marka Błonie udowadnia, że polska tradycja zegarmistrzowska może łączyć się z nowoczesnością i kulturą, tworząc produkty o wyjątkowej wartości zarówno użytkowej, jak i kolekcjonerskiej. Model Zodiak Smok Wawelski jest tego doskonałym przykładem, celebrującym zarówno sztukę zegarmistrzowską, jak i bogatą tradycję literacką Polski.