Tissot PR516 Wyścigowe Dziedzictwo

Tissot PR516 Wyścigowe Dziedzictwo

Tissot PR516 to nowa odsłona cenionego modelu, który pojawił się w roku 1970. Obecna kolekcja charakteryzuje się unowocześnionym designem jednak zachowanych w stylu vintage. Pierwsze litery w nazwie kolekcji wskazują na cechy charakteryzujące nowe modele PR ang. Practiculary Robust - wyjątkowo wytrzymały, bądź Precision and Resistant - precyzja i odporność. Numer 516 natomiast oznacza, iż był to 16 model z piątej wodoodpornej serii. Jak donosiły ówczesne hasła reklamowe ten model Tissot miał służyć: „Na torze, w powietrzu, w wodzie – wszędzie!”. Unowocześniona kolekcja składa się z czterech referencji, trzy modele kwarcowe oraz jeden automat Valjoux A05 Nivachron. Wszystkie zostały zaprojektowane w taki sposób, aby oodać ducha sportowej rywalizacji oraz klasycznej motoryzacji.

Niezawodne sportowe zegarki

Najnowsza kolekcja Tissot PR516 wyróżnia się dynamicznym  oraz wszechstronnym designem. Masywna koperta ze stali szlachetnej oddaje solidność wykonania i ponadczasowy styl. Trzy liczniki chronografu umieszczone na tarczach zapewniają funkcjonalność pomiaru czasu, natomiast tachymetr i pulsometr na pierścieniu umożliwiają pomiar prędkości i tętna w przypadku aktywności sportowych. Pierścień a także indeksy i wskazówki w nowych modelach pokryte zostały powłoką Super-LumiNova®, która zapewnia lepszą widoczność w ciemności. Bransoleta ze stali szlachetnej posiada zaokrąglone ogniwa, co dodaje jej odrobinę lekkości oraz wyrafinowania. Każdy model wyposażono w system szybkiej zmiany pasków, dzięki czemu użytkownik sam, bez specjalistycznych narzędzi może kreować wygląd swojego czasomierza. Dzięki temu zabiegowi zegarek pasuje zarówno do codziennego outfitu jak i do stroju formalnego.

Tissot automat i kwarc

W kolekcji Tissot PR516 znajduje się jak wspomniano wczesniej jeden automatyczny chronograf, który podkreśla innowacyjność, niezawodność oraz najwyższa klasę jaką od lat prezentuje producent. Tissot PR516 Mechanical Chronograph T149.459.21.051.00 wyróżnia się 62 godzinną rezerwą chodu, a 41 milimetrowa stalowa koperta doskonale prezentuje się na każdym męskim nadgarstku. Ekskluzywnego wyglądu temu modelowi nadaje wypukłe szkło szafirowe oraz przeszklony dekiel, przez który można dostrzec pracę tego złożonego mechanizmu.

W kolekcji znajdują się również trzy modele kwarcowe Tissot T149.417.11.051.00, Tissot T149.417.22.051.00 oraz Tissot T149.417.11.041.00, które oferują wysoką precyzje chodu. Każdy z tych modeli posiada dekiel na którym wygrawerowany został wieniec laurowy a także kierownica sportowego samochodu z numerem 516, co jest symbolem wyścigowego dziedzictwa związanego z kolekcją. Zegarki z mechanizmem kwarcowym posiadają nieco mniejsza kopertę (40mm) i pracują w oparciu o znany system G10.212 Powerdrive.


 

Szwajcarski producent zegarków Tissot znany jest z tego, że przeprojektowuje modele, które miały duże znaczenie w historii marki. Każdy taki zabieg prowadzony jest w oparciu o zasadę: "czerpanie inspiracji z bogatych archiwów, przy jednoczesnym wymyślaniu siebie na nowo". Kolekcja Tissot PR516 to idealny przykład właśnie takiego podejścia do zegarmistrzostwa. I tak jak podczas wyścigu, każde nowe okrążenie jest nową okazją do poprawy wyniku i dostosowania się do nowych wyzwań. To nie szybkość jazdy jest najważniejsza dla Tissot, ale umiejętność pewnego pokonywania zakrętów.

ZOBACZ KOLEKCJĘ