Tissot Heritage 1938 Automatic COSC

Tissot Heritage 1938 Automatic COSC

Szwajcarski producent zegarków Tissot ciągle powiększa swoją kolekcję czasomierzy, coraz częściej nawiązując do kultowych modeli wywodzących się z ubiegłego wieku. Tym razem Tissot postanowił na odświeżenie zegarka Heritage z 1938 roku. Najnowsza kolekcja to trzy referencje z automatycznymi mechanizmami posiadającymi certyfikat chronometru.

Tissot Heritage Gent Auto COSC 1938

W tej rodzinie znajdują się dwa szwajcarskie, męskie zegarki, które charakteryzują się prosta i czytelna tarczą w stylu vintage. Obydwa modele pracują w oparciu o automatyczny mechanizm z 38 godzinną rezerwą chodu. Piękna i klasyczna tarcza opakowana została w 39 milimetrową kopertę odlaną ze stali szlachetnej. Na boku koperty umieszczona została koronka z logotypem marki. Kopertę zamyka transparentny dekiel, przez który można podziwiać prace mechanizmu. Zarówno tarcze jak i dekiel chronią najtwardsze i wysoce odporne na zarysowania, szkła szafirowe. Elegancji oraz klasy całemu modelowi nadaje pasek uszyty z wytłaczanej skóry bydlęcej. Te dwa zegarki różnią się od siebie kolorystyką. Tissot T142.464.16.332.00 to łososiowa tarcza z czarnymi arabskimi indeksami oraz szary pasek. Tissot T142.464.16.062.00 to antracytowa tarcza z ze złotymi indeksami arabskimi oraz brązowym paskiem.

Tissot Heritage Small Seconds Auto COSC 1938

Trzecia referencja w najnowszej kolekcji dedykowana jest zarówno kobietom jak i mężczyznom. Tissot T142.428.11.082.00 to klasyczny zegarek mocno emanujący duchem vintage. Zegarek pracuje w oparciu o szwajcarski mechanizm automatyczny z 42 godzinną rezerwą, posiadający certyfikat chronometru COSC. Jego cechy charakterystyczne to czarna tarcza ze złotymi indeksami, datownikiem oraz srebrna subtarczą sekundnika umieszczoną na godzinie 6. Stalowa, 39 milimetrowa koperta zawieszona została na stalowej bransolecie typu mesh. Podobnie jak w poprzednio opisywanych modelach, tak i tutaj dekiel jest przeszklony i zabezpieczony szkłem szafirowym. W dedykowanym pudełku oprócz zegarka, właściciel znajdzie również zamienny pasek uszyty z tłoczonej skóry bydlęcej. Dzięki systemowi quick-change użytkownik może szybko, bez użycia specjalistycznych narzędzi zmienić bransoletę na pasek i odwrotnie.

ZOBACZ KOLEKCJĘ