Vostok Europe Nowości 2023

Vostok Europe Nowości 2023

Vostok Europe Żelazny Wilk

Vostok Europe NH72-592A706B Geležinis Vilkas Żelazny Wilk to zegarek męski, który powstał w celu uczczenia 700-lecia litewskiej stolicy – Wilna.  Sercem zegarka jest jest automatyczny mechanizm NH72 z 41 godzinną rezerwą chodu. Ten model został stworzony jedynie w ilości 700 sztuk. Projekt zegarka został stworzony w zgodzie z legendą o założeniu miasta Wilna. Stalowa koperta o sporej średnicy (43mm) z przesuniętą czarną koronką oraz masywna bransoleta z ozdobnymi nitami nawiązują do średniowiecznych zbroi. Na czarnej tarczy umieszczono indeksy przypominające wyglądem wilcze kły. Zarówno indeksy jak i indeksy zostały wypełnione świecącą w ciemności SuperLuminovą. Czarna tarcza przedstawia również otwarte serce Wilka a na godzinie 6 umieszczono kontur Wieży Giedymina. W ciemności na szkle widać świecący się kontur Żelaznego Wilka. Na transparentnym deklu zegarka umieszczono niepowtarzalny numer limitacji oraz napis „700 lat Wilna”. Zegarek sprzedawany w dedykowanym pudełku wykonany z drewna dębowego, którego wnętrze pokrywa zielona okładzina z wzorem liści dębu. Dąb to drzewo uznawane na Litwie za symbol narodowy. W pudełku oprócz zegarka znajduje się instrukcja obsługi, potwierdzenie limitacji oraz ulotka z legendą. Wodoszczelność w tym modelu została określona na 200 metrów, co czyni z niego świetnego kompana podwodnych przygód.

Vostok Europe Slava Ukraini

Zegarek męski Vostok Europe Slava Ukraini 2nd Edition 6S21-225A466 to model dedykowany walczącej Ukrainie. Litewski producent po raz drugi angażuje się w pomoc pokrzywdzonym wojną. Cały dochód ze sprzedażny tego wyjątkowego modelu zostanie przekazany na zakup środków medycznych i sprzętu dla ofiar wojny na Ukrainie. Celem jest zebranie 70000 euro. Korpus zegarka stanowi model z regularnej kolekcji N1 Rocket. Zegarek ten pracuje w oparciu o precyzyjny mechanizm kwarcowy. Czasomierz utrzymany jest w narodowych barwach Ukrainy, czyli niebieskim oraz żółtym. Na niebieskiej tarczy oprócz indeksów, datownika oraz subtarcz chronografu, umieszczono również godło Ukrainy oraz hasło "Sława Ukrainie! Bohaterom Sława!". Całość jest chroniona przez szkło mineralne utwardzone. Dekiel ozdobiony został grawerem tradycyjnego ukraińskiego haftu ludowego, grawerem granic państwa oraz oznaczony niepowtarzalnym numerem limitacji. Każdy zegarek sprzedawany jest w dedykowanym pudełku, w którym znajdują się również dwa certyfikaty, pierwszy potwierdzający limitację, drugi zaś potwierdzający przekazanie środków na cel charytatywny. Wyjątkowość zegarka podkreśla fakt iż pochodzi on ze ściśle limitowanej serii 200 sztuk. 

Vostok Europe Benediktas Vanagas

Sportowy zegarek męski Vostok Europe VK64-571J431 Benediktas Vanagas Limited Edition to model powstały w wyniku współpracy marki z litewskim kierowcą rajdowym oraz ambasadorem marki - Benediktasem Vanagasem. Czasomierz pracuje w oparciu o precyzyjny japoński mechanizm kwarcowy wyposażony w chronograf. Wygląd zegarka inspirowany jest Toyotą B, czyli samochodem, którym wspomniany kierowca przemierzał Rajd Dakar 2020. Głęboka czerń koperty oraz tarczy mocno kontrastuje z czerwonymi akcentami. Czarną kopertę otacza bezel obracający się w jednym kierunku. Całość jest chroniona przez szkło mineralne utwardzone. Prawdziwa niespodzianka czeka na fanów na deklu tego limitowanego modelu, bowiem tam umieszczono obraz Toyoty B w formacie 3D! W zestawie znajdują się dwa paski, pierwszy czarny, skórzany z czerwoną krawędzią, drugi w tym samym kolorze jednak wykonany z wysokiej jakości silikonu. Zegarek sprzedawany jest w dedykowanym pudełku. Model wyprodukowano w ilości 500 sztuk.

Vostok Europe Mazury

Litewskie zegarki Vostok Europe rok rocznie zyskują w Polsce coraz większe grono fanów. W związku z docenianiem tych czasomierzy w naszym kraju, wileński producent przygotował ofertę skierowaną do miłośników mazurskich jezior! W kolekcji Vostok Europe Mazury znajdują się dwie referencje bazujące na linii Vostok Europe Rocket N1. Obydwa zegarki z tej kolekcji pracują w oparciu o precyzyjny mechanizm kwarcowy Miyota 6S21, a ich wodoszczelność została określona na 20ATM.

Vostok Europe Mazury – Śniardwy

Śniardwy to największe jezioro w Polsce i właśnie jemu poświęcony został zegarek Vostok Europe 6S21-225A467.  Jezioro Śniardwy leży w tzw. Krainie Wielkich Jezior Mazurskich a jego maksymalna długość wynosi 22,1km, natomiast maksymalna szerokość 13,4km. Najgłębszy punkt jeziora znajduję się na 23,4 m. Tak jak wyjątkowe jest to jezioro, wyjątkowy musi być zegarek jemu dedykowany. Na wyjątkowość zegarka Vostok Europe 6S21-225A467 wpływa fakt, że jego tarcza to wiele warstw naturalnej masy perłowej, która odbija światło dzienne wieloma kolorami. Przy godzinie trzeciej umieszczono pole małego sekundnika w wykończeniu chromowym, w nim umieszczono również okienko datownika. Na perłowej tarczy umieszczony został wizerunek płynącej żaglówki, obok której znajduje się nazwa jeziora z jego współrzędnymi GPS. Wokół tarczy znajduje się obrotowy pierścień nurkowy w kolorach: białym, żółtym oraz czerwonym. Stalową kopertę zamyka dekiel, na którym wygrawerowany został zarys jeziora Śniardwy. Czasomierz zawieszony jest na białym silikonowym pasku, który idealnie dopełnia całość.


Vostok Europe Mazury – Mamry

Jezioro Mamry to drugie pod względem powierzchni jezioro w Polsce znajdujące się w tzw. Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Maksymalna długość jeziora wynosi 20km, natomiast maksymalna szerokość 12 km. Średnia głębokość jeziora szacowana jest na 9,8m, natomiast najgłębszy punkt znajduje się na 43,8m. Vostok Europe 6S21-225A468 to sportowy zegarek, który został utrzymany w niebieskiej kolorystyce. Na niebieskiej tarczy umieszczona została subtarcza małego sekundnika, w tym modelu w czarnym wykończeniu. Okienko datownika została umieszczone jak w drugim modelu, na subtarczy sekundnika. Na tarczy umieszczony został wizerunek windsurfera oraz dane współrzędne GPS jeziora Mamry. Wkoło tarczy umieszczony został obrotowy pierścień  w dwóch odcieniach koloru niebieskiego oraz srebrnym. Kopertę zamyka dekiel, na którym wygrawerowano obrys jeziora Mamry oraz numer limitacji. Całość zawieszona jest na niebieskim silikonowym pasku, który idealnie współgra z tarczą.

Vostok Europe – Edycja Limitowana

Nowości Vostok Europe to limitowane zegarki. Ścisła limitacja modeli zapewne sprawi, że będą to zegarki pożądane i poszukiwane przez kolekcjonerów.  Wartości tym modelom nadaje również fakt, że właśnie w 2023 roku marka Vostok Europe obchodzi swoje 20 urodziny, więc wszystkie tegoroczne czasomierze będą gratką dla kolekcjonerów.

ZOBACZ WSZYSTKIE NOWOŚCI VOSTOK EUROPE