Timex T80 Stranger Things

Timex T80 Stranger Things

Producenci zegarków często decydują się na na reedycję historycznych modeli, które na fali sentymentów znajdują dużą grupę nabywców. Mowa oczywiście o modelach historycznych głównie szwajcarskich marek. W tym przypadku mamy do czynienia z dopracowanymi zegarkami, często w znacznej cenie ze względu na zastosowane wysokiej klasy materiały. Jednak w ostatnich kilku latach można zauważyć podobny trend w zegarkach popularnych, dla każdego, produkowanych w szalonych latach 80-tych i 90-tych. Jeden z takich zegarków chcemy przybliżyć. Mowa o modelu Timex T80 x Stranger Things. Bazą do stworzenia tej edycji specjalnej posłużył klasyczny elektronik T80 Vintage. Jeśli rozbierzemy nazwę na czynniki otrzymamy Timex produkowany w latach 80-tych, obecnie Vintage. Niegdyś typowy zegarek męski Timex, aktualnie, ze względu na dosyć małą wielkość może być również zegarkiem damskim, młodzieżowym. W zasadzie nadaje się dla wszystkich, bez względu na wiek czy płeć. I trzeba przyznać, że mało jest na rynku tak wszechstronnie pasujących każdemu zegarków. Sam zegarek może dzisiaj nie budzi szybszego bicia serca swoimi parametrami, ale cztery dekady temu był zaawansowanym wielofunkcyjnym czasomierzem. Zegarek poza wyświetlaniem aktualnej godziny posiada stoper z międzyczasami, alarm oraz autorskie podświetlenie INDIGLO. Wodoszczelność wynosząca 30 metrów pozwala na przypadkowe zachlapanie zegarka wodą podczas deszczu lub przy myciu rąk.

Timex T80 x Stranger Things powstał dzięki kooperacji Firmy Timex z platformą przesyłania strumieniowego Netflix, będącą właścicielem serialu Stranger Things. Jest to bardzo popularna i wysoko oceniana produkcja z połączenia gatunków dramatu, horroru i sci-fi. Nie będziemy rozwodzić się nad fabułą, ale istotną dla wyboru zegarka jest to, że historia dzieje się w latach 80-tych. Timex T80 Vintage, jak najbardziej wpisuje się w klimat serialu. Wersja specjalna, jak łatwo się domyślić została spersonalizowana. Zegarek otrzymujemy w oryginalnym pudełku przypominającym książkę z wyciętym w środku miejscem na zegarek. Etui jest tak skonstruowane, że zegarek można wyciągnąć od przodu lub od tyłu. Na szkle mineralnym, osłaniającym wyświetlacz została naniesiona grafika, nie pozostawiająca wątpliwości do jakiej produkcji odnosi się design zegarka. Dekiel otrzymał na samym środku wygrawerowane logo/tytuł serialu. Tytuł możemy również zobaczyć na wyświetlaczu w momencie aktywowania podświetlenia. To nie wszystko. Zegarek zmienia wyświetlanie godziny o równej 3:00 po południu. Wówczas cyfra 3 odwraca się, a pozostałe liczby tworzą animację wyglądającą jak obracające się koła. Wszystkiemu towarzyszy migotanie podświetlenia. Cały spektakl zajmuje 10 sekund. Wisienką na torcie jest sygnał alarmu będący motywem przewodnim serialu. Jak widać mamy do czynienia z dobrze dopracowaną wersją specjalną niedrogiego przecież zegarka. Producent wycisnął bardzo dużo z modelu T80.

Timex T80 x Stranger Things to pozycja obowiązkowa dla każdego fana serialu, lat 80-tych a nawet entuzjasty zegarmistrzostwa. Za jakiś czas ten zegarek będzie z pewnością poszukiwany przez kolekcjonerów. Warto wspomnieć, że z kooperacji Timexa z Netfixem powstały trzy różne modele Stranger Things. Opisywany oraz dwie inne wersje zegarków, analogowy oraz podobnie jak T80 elektroniczny. Każdy z nich ma swoje unikalne personalizacje.

zegarek w naszym sklepie