Atlantic Worldmaster Manufacture Mechanical

Atlantic Worldmaster Manufacture Mechanical

Koniec roku w firmie Atlantic to zawsze gratka dla fanów marki bowiem jest to czas w którym prezentowane są nowe modele. W roku obecnym marka proponuje cztery zegarki męskie Atlantic Worldmaster Manufacture Mechanical. Co łączy wszystkie te modele i tym samym sprawia, że są wyjątkowe? Sercem każdego z tych zegarków jest mechanizm in-house, stworzony przez firmę Atlantic na podstawie doskonale znanej i cenionej konstrukcji Unitas 6498. Mechanizmy te otrzymały nazwę ATL-1 i ATL-2.

Limitowany klasyk z manufakturowym mechanizmem

Szwajcarski klasyczny zegarek męski ATLANTIC Worldmaster Manufacture Limited Edition 52952.46.63R to niezwykły model z czarną kopertą oraz czarnym cyferblatem na którym nadrukowano postarzane indeksy. Koperta zawieszona jest na czarnym, gładkim pasku uszytym ze skóry naturalnej najwyższej jakości, w pudełku znajduje się dodatkowy pasek w kolorze zielonym, który został uszyty ręcznie z włoskiej skóry. Ten luksusowy zegarek męski pracuje w oparciu o manufakturowy mechanizm ATL-1, którego konstrukcja została wykonana z mosiądzu. Cały mechanizm ozdobiony został giloszem nakładających się na siebie okręgów, które sprawiają wrażenie piramidy z centralnie osadzonym łożyskującym rubinem. Koła naciągu sprężyny zostały ozdobione szlifem słonecznym, koło bębna sprężyny otrzymało dodatkowy ażur, a barwione na niebiesko trzonki śrub oraz łożyskujące kamienie rubinowe podkreślają staranność, najwyższą jakość wykonania oraz luksusowe pochodzenie. Nazwa producenta oraz kaliber mechanizmu Atlantic Cal. ATL-1 został umieszczony w zagłębieniu płyty na wysokości koła balansowego. Rezerwa chodu dla tego mechanizmu została określona na około 50 godzin.

Nawiązując do roku 1888, czyli powstania marki Atlantic model 52952.46.63R został wyprodukowany w ilości 188 sztuk. Unikalny numer limitacji został umieszczony z boku koperty jako xxx/188.

Manufakturowe klasyki

Pozostałe trzy modele pracują w oparciu o manufakturowy mechanizm ATL-2, technicznie jest to identyczna konstrukcja i funkcjonalność co w ATL-1. Mechanizm ten różni się jedynie umieszczonymi zdobieniami oraz wykończeniem. Pozostałe modele z kolekcji Atlantic Worldmaster Manufacture Mechanical różnią się od siebie kolorami tarcz. producent proponuje zegarki męskie z tarczą beżową (ATLANTIC 52952.41.93), czarną (ATLANTIC 52952.41.63) oraz zieloną (ATLANTIC 52952.41.73).

Wszystkie modele posiadają transparentny dekiel dzięki któremu można napawać się widokiem nowego zegarmistrzowskiego dzieła szwajcarskiej marki Atlantic.

ZOBACZ CAŁĄ KOLEKCJĘ