Tissot Telemeter 1938

Tissot Telemeter 1938

Nowa kolekcja szwajcarskiego producenta zegarków Tissot Telemeter 1938 powstała w celu uczczenia 84 rocznicy pierwszego pomiaru czasu w sporcie. Firma Tissot od tamtej pory aktywnie uczestniczy w wielu wydarzeniach sportowych jako chronometrażysta. Cała historia uczestnictwa Tissot w życiu sportowym zaczęła się w 1938 roku na zawodach narciarskich w Szwajcarii w ośrodku o nazwie Villars-sur-Ollon. Wtedy to Vital Thiébaud jako pierwszy w historii ustawił chronograf Tissot.

Chronograf w stylu vintage

Stylistyka Tissot Telemeter 1938 zaczerpnięta jest z modeli charakterystycznych chronografów produkowanych w latach 30. Nowe chronografy pracują w oparciu o uaktualniony automatyczny mechanizm z chronografem Valjoux A05.231. Szwajcarski producent gwarantuje także imponująca rezerwę chodu wynoszącą 68 godzin. Dodatkowo te szwajcarskie zegarki męskie wyposażone zostały w antymagnetyczną sprężynę Nivachron, dzięki której mechanizm staje się niewrażliwy na działanie pól magnetycznych. Koperta nowego Tissota została odlana ze stali szlachetnej polerowanej, z elementami szczotkowanymi, a jej średnica wynosi 42 mm. Kopertę w obydwu wariantach zamyka transparentny dekiel, przez który można podziwiać prace mechanizmu. Całość chroni najtwardsze, odporne na zarysowania wypukłe szkło szafirowe. Linia Tissot Telemeter 1938 składa się z dwóch chronografów, proponowanych w dwóch wariantach kolorystycznych.

Szwajcarski zegarek męski Tissot T142.462.16.052.00 to wariant z czarnym cyferblatem. Szwajcarski producent wybrał złoty kolor do nadrukowania na tarczy ślimakowej skali tachometrycznej oraz telemetrycznej. Oprócz wspomnianych skal na tarczy znajdziemy również dwie mniejsze tarcze chronografu, podziałkę sekundową a także duże wyraźne cyfry arabskie. Ta nowoczesna koperta w stylu vintage zawieszona została na jasnym, brązowym pasku uszytym z wytłaczanej skóry bydlęcej.

Szwajcarski zegarek męski Tissot T142.462.16.032.00 to bardziej nowoczesna i sportowa wersja w linii Tissot Telemeter 1938. Na srebrnej tarczy producent umieścił niebieskie i czerwone wykończenie nadruków. Rozmieszczenie wszystkich elementów na tarczy jest identyczne jak w opisywanym powyżej modelu. Koperta zawieszona została na ciemnym, brązowym pasku z wytłaczanej skóry bydlęcej.

Tissot w sporcie

Nowa kolekcja Tissot Telemeter 1938 to niekwestionowany symbol bogatej historii uczestnictwa marki w życiu sportowym. Wszystko zaczęło się w Alpach w 1938 i trwa aż do dziś. Szwajcarski producent zegarków jest obecny w wielu dziedzinach sportu np. podczas zawodów koszykarskich NBA, kolarskich Tour de France czy motocyklowych MotoGP.

ZOBACZ TISSOT TELEMETER 1938 W NASZYM SKLEPIE