NOWY Atlantic Worldmaster.

NOWY Atlantic Worldmaster.

Worldmaster jest najbardziej rozpoznawanym na świecie modelem marki Atlantic. Przez wiele lat powstało bardzo dużo wersji tego kultowego szwajcarskiego zegarka. W ostatnich latach bardzo popularnym modelem jest wersja Art Deco. Firma postanowiła cofnąć się do przełomu lat 40-50 i tak powstał nowy Worldmaster Automatic Incabloc oraz Worldmaster Mechanical Incabloc. Jak przystało na model historyczny koperta mierzy tylko 39 mm średnicy. Wielkość w tego typu zegarkach jest zupełnie wystarczająca. Zegarek dobrze leży i prezentuje się na nadgarstku. Aktualnie marka stworzyła kilka modeli, różniących się między sobą kolorystyką tarczy i zastosowanym mechanizmem. Trudno wybrać który z nich jest ładniejszy ponieważ każdy ma swój niezaprzeczalny urok. Koperty zostały wykonane ze stali szlachetnej i wykończone w całości na wysoki połysk poza jednym drobnym elementem, a w zasadzie elementami

Są nimi wcięcia w deklu na klucz, które zostały zmatowione. Dekiel jest transparentny. Zostało w nim osadzone szkło mineralne,przez które możemy obserwować pracujący mechanizm automatyczny lub z naciągiem manualnym. Od góry kopertę zamyka luneta z odpornym na zarysowania soczewkowym szkłem szafirowym. Z lewej strony kopert na godzinie „3” znajduje się koronka wykonana na wzór koronek z lat 50-tych. Na jej czole zostało umieszczone logo marki Atlantic, znany z nowszych modeli przenośnik nawigacyjny służący do pomiaru odległości na mapach. Największą uwagę przykuwają tarcze zegarków. Warto zaznaczyć, że bez względu na kolor, każda z nich jest świetnie wykonana i czytelna.

Wiodącym wzorem jest szczotkowanie przebiegające od góry do dołu tarczy. Oczywiście nie w całości ponieważ na tarczy znajduje się również pierścień na którym zostały osadzone indeksy godzinowe. Pierścień został wykończony rowkowaniem przypominającym to znane z płyt winylowych. Dodatkowe odcięcie pierścienia od reszty tarczy zapewnia podkreślenie go ze strony zewnętrznej i wewnętrznej, złotym paskiem w wersji granatowej i czarnym w wersji złotej. Wersje z jasną tarczą i czarnym lub niebieskim pierścieniem są pozbawione dodatkowego zaznaczenia. Sam kolor pierścienia jest wystarczająco kontrastowy. Indeksy zostały wypolerowane i pokryte powłoką złotą, granatową, czarną lub srebrną. Analogicznie zostały wykonane wskazówki. Minutowa i godzinowa posiada wypełnienie substancją świecącą. Na zewnątrz pierścienia z indeksami godzinowymi została nadrukowana podziałka minutowa, oraz na godzinie „6” oznaczenie „SWISS MADE”. Po wewnętrznej stronie pierścienia tarczy, bezpośrednia pod godziną „12” znajduje się historyczne logo Atlantic, a pod nim napis „Worldmaster”. To jednak nie wszystko. Mniej więcej w połowie drogi między indeksem godziny „6” a osią wskazówek możemy przeczytać kolejny napis mówiący, że zegarek ma mechanizm automatyczny lub manualny z systemem antywstrząsowym i ilością zastosowanych kamieni łożyskujących. Sekundniki w zegarkach nie posiadają żadnych substancji świecących w ciemność. W wersji granatowej jest on koloru złotego, a w wersji złotej czarnego. W wersji z kremową tarczą sekundnik jest czerwony. Każdy płynie w charakterystyczny dla zegarków mechanicznych sposób.

Podczas styczności z nowymi Worldmasterami ma się wrażenie obcowania z luksusowymi zegarkami. Jakość wykonania i projekt świadczą o głębokim przemyśleniu i skupieniu się na najdrobniejszych szczegółach. Mamy możliwość wyboru wersji kolorystycznej i rodzaju mechanizmu. Każdy z modeli jest charakterystyczny i dopracowany w najdrobniejszym szczególe. Nowy Atlantic Worldmaster z pewnością będzie ozdobą niejednego męskiego nadgarstka.

Inne wersje kolorystyczne:

WSZYSTKIE MODELE WORLDMASTER W NASZYM SKLEPIE