Nowość Xicorr GARFISH

Nowość Xicorr GARFISH

Firma Xicorr produkcję zegarków rozpoczęła w 2012 roku. Nazwa pochodzi od słowa „sikor" potocznego określenia zegarka na warszawskiej Pradze. Większość modeli odnosi się do polskiej motoryzacji. Stąd modele upamiętniające Warszawę M20, 200, Dużego Fiata, czy Poloneza. Mają także bardzo ciekawy zegarek lotniczy inspirowany polskim samolotem szkoleniowo bojowym Iskra. Jedyny model jakiego do dzisiaj dzisiaj nie było w ofercie Xicorra jest zegarek nurkowy. Co interesujące, właśnie od zegarka nurkowego firma zaczynała realizację marzenia o produkcji zegarków przez i dla Polaków. Model ten wyprzedał się bardzo szybko i na następcę musieliśmy dosyć długo czekać, ale w końcu się pojawił.

 

Xicorr Garfish jest sporym zegarkiem. Jego średnica wynosi 52 mm, a wysokość razem z uszami – 54 mm. Koperta została wykonana ze stali szlachetnej 316L. Składa się z trzech części. Lunety, dekla oraz środkowej części z uszami, automatycznym zaworem helowym i koronką. Luneta, w której osadzone jest odporne na zarysowania szkło szafirowe wygląda jak pierścień mocujący bulaj w batyskafie. Na obwodzie ma wycięcia w których zostały osadzone śruby na imbus mocujące lunetę do koperty. Wygląda to bardzo ciekawie i profesjonalnie. W lunecie dookoła szkła znajduje się typowy dla zegarków nurkowych pierścień antyrewersyjny od odmierzania czasu spędzonego pod wodą. W porównaniu do zegarka jest on nieduży, ale bardzo dobrze czytelny i łatwy w obsłudze.

Został tak zaprojektowany, że trudno go przestawić przypadkowo. Środkowa część koperty została stworzona na bazie walca wyposażonego w uszy do mocowania paska. Zegarek jest dostarczany w komplecie z dwoma paskami, silikonowym i parcianym typu NATO. Szerokość pasków to 26 mm. Z lewej strony koperty znajduje się automatyczny zawór helowy. Z prawej strony, miej więcej na godzinie „4” jest umiejscowiona zakręcana, duża koronka.

Zakręcany jest również pełny, stalowy dekiel, na którym poza informacjami producenta została wygrawerowana Belona (z angielskiego GARFISH), ryba występująca w wodach Morza Bałtyckiego oraz Atlantyku.

Za poprawne wskazywanie czasu odpowiada japoński mechanizm automatyczny Miyota 8215 z funkcją małej sekundy, datownikiem oraz możliwością nakręcania manualnego. Jego rezerwa chodu wynosi 40 godzin. Tarcza zegarka jest bardzo dobrze czytelna. Wskazówki i indeksy zostały pokryte substancją świecącą. Do wyboru mamy trzy kolory tarcz. Niebieską, pomarańczową oraz czarną. Każda wersja jest bardzo dobrze czytelna, a wybór wersji zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji kolorystycznych.

Długo nam kazał czekać Xicorr na ten model. Dzięki temu otrzymujemy zegarek dopracowany w każdym detalu. Począwszy od projektu wizualnego, a skończywszy na niezawodności. Zegarek przed wejściem do sprzedaży był intensywnie testowany przez zawodowego nurka, który również uczestniczył w jego projektowaniu. Dzięki temu otrzymaliśmy oryginalny i nietuzinkowy zegarek do nurkowania, zaprojektowany, złożony i przetestowany w Polsce. Zegarek jest dostarczany w specjalnej walizce.

XICORR GARFISH w NASZYM SKLEPIE