ORIS New York Harbor Limited Edition

ORIS New York Harbor Limited Edition

Marka ORIS od dłuższego czasu, coraz częściej włącza się w projekty mające na celu ochronę środowiska naturalnego. Najnowszym jest współpraca z z organizacją non-profit Billion Oyster Project, której celem jest przywrócenie miliarda ostryg do portu w Nowym Jorku. Cel ma zostać osiągnięty do 2035 roku. Tworzenie raf ostrygowych ma niebagatelne znaczenie dla wód portowych Nowego Yorku. Według badań zwiększenie liczebności ostryg będzie miało znaczący wpływ na wygaszanie fal powodowanych burzami, które aktualnie zalewają tereny przybrzeżne. Wzrost populacji ostryg zapobiegnie również erozji linii brzegowej.

ORIS postanowił zaprojektować i skonstruować specjalną edycję zegarka z linii Aquis, który zwraca uwagę na wysiłki prowadzone przez Billion Oyster Project.

Zegarek został wyposażony w mechanizm automatyczny Oris cal. 733, posiadający funkcję datownika, stop sekundy oraz możliwością nakręcania manualnego. Koperta została wykonana ze stali szlachetnej. Koronka jest zakręcana oraz chroniona przez specjalną osłonę przykręconą do koperty, charakterystyczną dla linii Aquis. Stalowy pierścień antyrewersyjny obraca się dookoła grubego, sferycznego, odpornego na zarysowania szkła szafirowego, które osłania tarczę zegarka. Tarcza została wykonana z masy perłowej w kolorze zielonym. Zielony jest również kauczukowy pasek zapinany na bezpieczne zapięcie motylkowe. Kolor został tak dobrany, że ma przypominać barwę wody portu Nowego Yorku. Na tarczy z masy perłowej zostały nałożone duże i czytelne indeksy wypełnione substancją świecącą. Na godzinie „6” zostało umiejscowione okno datownika. Wskazówki minutowa i godzinowa, podobnie jak indeksy, są dosyć duże, bardzo czytelne i wypełnione substancją świecącą. Sekundnik żeby nie zakłócać odczytu godziny jest delikatny. Mniej więcej na środku wskazówki zostało umieszczone kółko również wypełnione substancją świecącą.

Od spodu koperty został wkręcony pełny stalowy dekiel, na środku którego znajdują się wykonane w 3D ostrygi. Dodatkowo zostały wygrawerowane informacje mówiące o tym, że zegarek został wykonany ze stali szlachetnej, numer seryjny oraz informacja o wodoszczelności wynoszącej 30 Bar, co oznacza, że można pływać i nurkować z zegarkiem na nadgarstku.

W komplecie otrzymujemy dedykowane temu modelowi pudełko, bransoletę stalową oraz przyrząd do wymiany paska na bransoletę. Dzięki zastosowaniu specjalnej tarczy, paska i dekla otrzymujemy kolejny indywidualny zegarek zwracający uwagę na degradację środowiska naturalnego przez działalność człowieka. Dobrze się dzieje, że taka marka jak ORIS zwraca uwagę na problemy związane z ochroną środowiska. Jeszcze lepszą informacją jest to, że ma na co zwracać uwagę, że ludzie łączą się w organizacjach, które nie tylko mówią, ale realnie pracują nad poprawą kondycji ekosystemu naszej planety. Pośrednio szansę zaangażowania się w tą pracę będzie miało 2000 osób, które zdecydują się na zakup tego oryginalnego zestawu. 2000 ponieważ tyle wynosi limitacja tych zegarków, z których część dochodu ORIS przekazuje na ochronę środowiska.

zegarek w naszym sklepie