Citizen – zegarki do nurkowania

Citizen – zegarki do nurkowania

Wakacje właśnie się rozpoczęły! Dla wszystkich, którzy w tym, i nie tylko w tym czasie planują podwodne przygody, przygotowaliśmy kilka propozycji zegarków, które będą idealnymi kompanami pod wodą. Zegarki typu diver rok rocznie zyskują na popularności, ich wysoka wodoszczelność, doskonała czytelność oraz niezawodność imponują nie tylko fanom podwodnych przygód.

Citizen Promaster Eco-Drive Diver's BN0150-10E

To jeden z modeli linii Promaster, cenionej przez nurków oraz żeglarzy. Ten sportowy zegarek pracuje w oparciu o flagowy dla marki Citizen mechanizm solarny – Eco-Drive. Mechanizm ten stworzony został w 1994 roku, pozyskuje on energię ze źródła światła przez tarczę czasomierza. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania użytkownik nie musi pamiętać o wymianie baterii. Wskazówki oraz indeksy w tym modelu zostały pokryte powłoką luminescencyjną, co jest niezwykle pomocne podczas nurkowania, gdyż w znacznym stopniu zwiększa czytelność tarczy. Aby precyzyjnie odmierzyć czas przebywania pod wodą, producent wyposażył ten japoński zegarek sportowy w obrotowy bezel. Citizen Promaster Eco-Drive Diver's BN0150-10E posiada zakręcany dekiel, co zwiększa szczelność modelu. Stalowa koperta zegarka została zawieszona na bardzo wytrzymałym i lekkim pasku wykonanym z tworzywa sztucznego. Producent ustalił wodoszczelność na poziomie 20ATM, co oznacza, że z tym modelem na nadgarstku można bez obaw nurkować z akwalungiem.

Citizen Promaster Diver Automatic NY0084-89EE

Ten sportowy zegarek został stworzony dla aktywnych oraz lubiących nowe wyzwania mężczyzn. Sercem Citizen Promaster Diver Automatic NY0084-89EE jest precyzyjny japoński mechanizm automatyczny Miyota 8203. Automatyczny mechanizm gwarantuje niezawodność w każdej sytuacji oraz brak potrzeby pamiętania o wymianie baterii przed intensywnymi wyprawami podwodnymi. Koperta oraz bransoleta w tym męskim zegarku sportowym zostały wykonane ze stali szlachetnej najwyższej jakości. Stal ta jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, otarcia oraz korozję. Charakteru dodaje temu modelowi głęboka czerń cyferblatu, na którym umieszczono indeksy oraz wskazówki wypełnione Neobrite. Pod wodą, gdzie dociera bardzo mało promieni słonecznych niezwykle pomocne jest zastosowanie masy luminescencyjnej, która poprawia czytelność tarczy. Zielony, obrotowy bezel pozwala na odmierzenie czasu przebywania pod wodą, co podnosi funkcjonalność tego modelu. Citizen NY0084-89EE posiada zakręcany dekiel oraz koronkę. Ten nurkowy zegarek męski posiada wodoszczelność na poziomie 20ATM co pozwala na swobodne nurkowanie z akwalungiem. Zegarek otrzymał certyfikat ISO 6425, przyznawany zegarkom spełniającym rygorystyczne normy dla zegarków nurkowych.

Citizen Promaster Diver Automatic NY0100-50ME

Cechą, która wyróżnia ten model spośród innych zegarków typu diver jest koperta oraz bransoleta, wykonane z tworzywa SuperTitanium, które jest zmodernizowanym, dzięki technologii Duratect - tytanem. Właściwości jakie posiada tytan czynią z tego zegarka model, który sprawdzi się w każdych warunkach, zarówno pod wodą jak i na lądzie. Tytan jest lżejszy od stali szlachetnej, prawie pięciokrotnie bardziej wytrzymały od stali, oraz co dla wielu bardzo ważne – jest antyalergiczny, sprawdzi się nawet u bardzo wrażliwych osób. Zegarek pracuje w oparciu o japoński mechanizm automatyczny nakręcany samoczynnie podczas ruchu nadgarstka. Elementem nadającym głębinowego charakteru temu modelowi jest niebieska tarcza ozdobiona szlifem słonecznym. Szlif słoneczny wyjątkowo odbija światło najadając tarczy połysku. Jak w każdym zegarku typu diver, tak i tutaj wskazówki oraz indeksy zostały pokryte masą luminescencyjną, która zwiększa jego czytelność pod wodą. Rozwiązania, które poprawiają funkcjonalność zegarka to m.in. obrotowy bezel, zakręcana koronka oraz zakręcany dekiel. Wodoszczelność ustalona na poziome 20ATM pozwala na nurkowanie z akwalungiem.

Citizen Promaster Diver's Eco-Drive EP6051-14L

Ten model diver został stworzony z myślą o lubiących podejmować nowe wyzwania kobietach. Model zasilany jest mechanizmem solarnym Eco-Drive, który czerpie energię ze światła. Rezerwa chodu tego modelu została określona przez producenta na 180 dni, co oznacza, że właśnie tyle czasu zegarek może funkcjonować prawidłowo bez dostępu do źródła światła. Koperta została odlana ze stali szlachetnej a jej niewielki rozmiar (średnica 33,5mm, grubość 11mm) sprawia, że idealnie będzie leżała na damskim nadgarstku. Koperta została zawieszona na lekkim, granatowym pasku wykonanym z tworzywa sztucznego. W tym sportowym zegarku damskim znaleźć można również: obrotowy bezel, wskazówki oraz indeksy wypełnione masą luminescencyjną, datownik, zakręcany dekiel i koronkę. Producent gwarantuje wodoszczelność modelu na poziomie 20ATM. Citizen Promaster Diver's Eco-Drive EP6051-14L otrzymał certyfikat ISO 6425 przyznawany zegarkom nurkowym, po spełnieniu szeregu rygorystycznych wymagań.

Wszystkie zaprezentowane powyżej modele, ale również inne zegarki typu diver znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym www.zegaris.pl