CASIO MT-G czyli ekskluzywny G-Shock

CASIO MT-G czyli ekskluzywny G-Shock

G-Shocki są najbardziej wytrzymałymi zegarkami produkowanymi seryjnie. Odporne na uderzenia, wstrząsy, z wysoką wodoszczelnością, zdobyły ogromną rzeszę zadowolonych użytkowników na całym świecie. Olbrzymia mnogość modeli sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Od prostych modeli, po specjalistyczne, dla żołnierzy, ratowników, nurków czy pilotów, dla wszystkich, którzy wymagają od swoich zegarków ponadprzeciętnej wytrzymałości. Co jeśli chcemy czegoś więcej? Odpowiedzią może być model MTG-B2000BD-1A4ER.

Zegarek ma być wytrzymały, jak każdy G-Shock, wykonany z najwyższą precyzją w oparciu o najnowszą technologię. I taki jest. Za wytrzymałość odpowiada nowatorski projekt Dual Core Guard Structure łączący w jedno wytrzymałość karbonu i stali szlachetnej. Konstrukcja ta składa się z trzech głównych elementów.

Pierwszym od wewnątrz jest wykonana z włókna węglowego i żywicy koperta typu monoblok, co oznacza, że nie posiada dekla.

W niej znajduje się mechanizm zegarka. Węglowy monoblok jest otoczony stalową ramą do której od góry przykręcana jest luneta.

Rozdzielenie lunety z ramą ułatwia osobne ich barwienie, dzięki czemu można zastosować różne warianty kolorystyczne.

W przypadku omawianego zegarka luneta jest bordowa, a reszta koperty z bransoletą czarna. Aby obniżyć wagę bransoleta została wykonana również z połączenia stali i kompozytu.

Zewnętrzna jej część jest stalowa, a wewnętrzna wypełniająca z karbonu połączonego z żywicą. Na uwagę zasługuje perfekcyjne wykończenie detali koperty, bransolety oraz lunety. Wszystkie elementy są idealnie ze sobą połączone i spasowane. Szkło użyte w zegarku, to odporny na zarysowania szafir z wewnętrzną powłoką antyrefleksową. Jak każdy G-Shock, konstrukcja jest odporna na wstrząsy, uderzenia i wibracje. Wodoszczelność 200 metrów pozwala na pływanie i nurkowanie z zegarkiem na nadgarstku.

Mechanizm zegarka jest zaawansowany. Posiada system Tough Solar, czyli jest zasilany od światła, system Radio Controlled jest odpowiedzialny za dokładne wskazywanie czasu. Poza tym zegarek dzięki łączności Bluetooth możemy połączyć ze smartfonem. Wystarczy zainstalować darmową aplikacje G-SHOCK Connected dzięki której w dużo łatwiejszy i szybszy sposób możemy ustawiać funkcje alarmów, timera czy stref czasowych.

Dodatkowo poza systemem Radio Controlled, możemy w szybki sposób zaktualizować dokładność wskazań czasu przez Bluetooth. Inną przydatną funkcją jest przywołanie telefonu przez zegarek, gdy nie wiemy gdzie go zostawiliśmy.

Cały projekt pokazuje, że mamy do czynienia z zegarkiem nie tylko jako wytrzymałym i wielofunkcyjnym narzędziem. Dbałość o szczegóły, jakość wykończenia detali, powierzchni satynowanych, polerowanych, jakość powłok są na poziomie przekraczającym znacznie cenę jaką przyjdzie nam zapłacić za ten wyjątkowy oryginalny i wszechstronny zegarek.

zegarek w naszym sklepie