Nowe modele Xicorr Spark – polskie zegarki dla pilotów

Nowe modele Xicorr Spark – polskie zegarki dla pilotów

Przez ostatnią premierę kinową na popularności zyskały zegarki lotnicze. Niekwestionowanym numerem jeden są zegarki IWC z linii TOP GUN. Powstały one upamiętniając szkołę dla pilotów Marynaki Wojennej USA - United States Navy Fighter Weapons School, która od 1969 roku szkoli najlepszych z najlepszych, znana bardziej jako TOP GUN. Zegarki lotnicze nie są jednak wyłączną domeną producentów szwajcarskich.

Polski zegarek dla pilotów

Polska marka Xicorr od dłuższego czasu produkuje wysokiej klasy zegarki dla pilotów. Linia SPARK, bo o niej mowa, ma do zaoferowania 7 modeli. Do niedawna były 4, ale ostatnio kolekcja poszerzyła się o dodatkowe 3. Różnią się one między sobą kolorystyką tarcz oraz pasków. Dodatkowe wersje kolorystyczne, to

Dark Grey,

Navy Blue

oraz Brown.

Każdy z nich, jak na „pilota” przystało odznacza się wzorową czytelnością w każdych warunkach oświetleniowych. Sporych rozmiarów koperta (44 mm) bardzo dobrze leży na większości nadgarstków. Stal szlachetna, oraz odporne na zarysowania szkło szafirowe zapewniają dużą wytrzymałość. Japoński mechanizm automatyczny Seiko NH35A ma możliwość nakręcania manualnego, funkcję stop sekundy oraz datownik. Zegarek posiada wodoszczelność 100 metrów, dzięki której można bez obaw pływać z zegarkiem na nadgarstku. Xicorr Spark powstał dla upamiętnienia polskiego samolotu szkolno bojowego PZL TS-11 Iskra. Samolotu na którym szkoliło się wiele pokoleń polskich pilotów wojskowych. Zegarek podobnie jak samolot został zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce.

Dodatkowo firma Xicorr część zarobionych pieniędzy ze sprzedaży Sparków przeznacza na wsparcie dla Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła – fundacji która przeprowadza renowacje i utrzymuje w stanie nadającym się do lotów samoloty wyprodukowane w Polsce po II WŚ. Między innymi w posiadaniu Fundacji są samoloty Iskra, którym został dedykowany Xicorr Spark.

Xicorr Spark w sklepie