Rado Captain Cook High-Tech Ceramic Diver – Nowość 2022

Rado Captain Cook High-Tech Ceramic Diver – Nowość 2022

Szwajcarska manufaktura Rado po sukcesie linii zegarków Captain Cook, wprowadza na rynek unowocześnioną wersję tego bardzo udanego oraz docenianego modelu. Rado Captain Cook High-Tech Ceramic Diver to niezawodny zegarek sportowy, który został stworzony, aby towarzyszyć podczas podwodnych podbojów.


Zegarek do nurkowania


Niech nikogo nie zwiedzie klasyczny wygląd zegarka, ponieważ ten model spełnia restrykcyjne wymogi przeznaczone dla nurków (ISO 6425). Sercem tego niezawodnego modelu jest automatyczny mechanizm R763 (80 godzinna rezerwa chodu), wyposażony w antymagnetyczną sprężynę Nivachron. Dzięki zastosowaniu mechanizmu z tak dużą rezerwą chodu, producent gwarantuje dokładność wskazania godzin oraz niezawodność działania. Co ważne w zegarkach typu diver, tarcza jest przejrzysta i czytelna, a same indeksy wypełnione są SuperLumi-Novą, co zwiększa czytelność tarczy pod wodą. Producent zadbał również o wodoszczelność nowego divera, zapewniając ją na poziomie 300 metrów!


Klasyczny wygląd w sportowym wydaniu


Rado Captain Cook High-Tech Ceramic Diver to na obecną chwilę pięć modeli, w trzech podstawowych wersjach kolorystycznych: szarej, czarnej oraz oliwkowej. W kolekcji znajdują się trzy modele na ceramicznych bransoletach i dwa na gumowych paskach. Koperty wszystkich modeli są monoblokami odlanymi w ceramiki high-tech, której Rado jest pionierem oraz specjalistą na rynku zegarmistrzowskim. Ceramika high-tech w branży jest uznawana za znak rozpoznawczy marki. Ceramiczna koperta jest wytrzymała na uszkodzenia, odporna na zarysowania, lekka oraz antyalergiczna. Średnica koperty w tym modelu wynosi 43mm, natomiast grubość 14,6mm. Charakterystyczna dla tego modelu jest duża, umieszczona w tradycyjnym miejscu , wkręcana w kopertę, stalowa koronka. Zakręcany dekiel w zegarkach z linii Ceramic Diver wykonany został z tytanu a w jego centralnym punkcie  wygrawerowano dwa koniki morskie, na tle fal, co jest nawiązaniem do zegarków Rado produkowanych w latach 60 XX wieku. Zwieńczeniem koperty jest obrotowa luneta ze szczotkowaną obniżającą się do wewnątrz  wkładką z ceramiki. Na pierścieniu wykonanym z hartowanej stali szlachetnej umieszczono nacięcia, dzięki którym możliwy jest pewny chwyt nawet w rękawicach nurkowych.


Sportowy model jako codzienny zegarek


Rado Captain Cook High-Tech Ceramic Diver to pierwszy model z rodziny Captain Cook, który otrzymał certyfikat ISO 6425, dla zegarków nurkowych. Miłośnicy linii Rado Captain Cook z pewnością dostrzegą cechy charakterystyczne takie jak: charakterystyczne wskazówki czy datownik z czerwonymi cyframi umieszczony na godzinie 3. Te niezniszczalne modele wyprodukowane z flagowej dla manufaktury Rado ceramiki high-tech są świetnymi kompanami na co dzień oraz podczas podbijania podwodnego świata.

ZOBACZ ZEGARKI